Enerji Nakil Hattı ve Projeleri

Enerjinin, üretildiği yerden tüketildiği her noktaya kadar güvenli bir şekilde ulaştırılması gereklidir. Elektriğin son kullanıcıya ulaştırılması için, ilk üretildiği yer ile arasında enerji nakil hatları olmalıdır. Enerji nakil hatları, hepimiz için büyük önem arz eden sistemlerdir.

Enerji, bakır ya da alüminyum gibi iletken metal kablolar ile iletilir. Enerji nakil hatları izolasyonlu yapıları sayesinde, elektriğin istenilen güç ile taşınmasında önemli rol oynar.

Ekin enerji olarak, yüksek ve düşük gerilim hattı çalışmalarını tamamlama özelliği gösteren bir firmayız.

Enerji nakil hatlarını kurmadan önce plan ve proje aşaması vardır. Bilgisayar sistemleri ile öncesinde çalışmalar yapılır ve hesaplamalar sağlanır. Birçok önemli detay tamamlandıktan sonra projeye başlanılır. Güzergah haritasından, zemin etüdüne kadar birçok önemli parametrenin hesaplanması gereklidir.

Direkler ile ilgili çalışmalar, hat etütü ile ilgili çalışmalar, plan ve proje çalışmaları, hattın kurulacağı arazilerin etüdü, topraklama kapasitelerinin ölçümü, bilgisayar programlarının kullanımı, ulaşım yollarının belirlenmesi, hat için gerekli malzemelerin temini ve belirli standart kontroller, bu işin ana hattını oluşturmaktadır.