Orta Gerilim Uygulamaları

Orta Gerilim Uygulamaları OG, genellikle 1 kV – 52 kV değeri arasında gerilime sahip olan sistemler için kullanılır.

Orta Gerilim işleri için tecrübeli teknik ekibimiz ile işlerimizi devam ettiriyoruz.

Şebekenin kontrolünü ve korunmasını sağlayan devre kesici cihazlardan, alternatif akım anahtarlarından, yüklerin gerektiği durumlarda kapatma ve açma işlemleri için kontaktörlerden, motorların korunması için akım sınırlama sigortalarından, iki devre arasında ayırma sağlamak için ayırıcı ve topraklama anahtarlarına kadar, sistemde kullanılacak tüm gerekli malzemeler ve işin ortaya çıkarılması çok titizlik isteyen önemli bir süreçtir.

OG işleri kapsamında teknik analizi büyük bir dikkatle yapmak gerekmektedir. Güç sistemi fonksiyonu, aşırı gerilimler, hata akımları, bakım durumu, gerilim durumları, gider ve maliyet durumları ve diğer birçok etken, iş yapılış esnasında dikkat edilecek hususlardır.

Temiz bir iş yaparak, ileride yaşanılabilecek olumsuz durumların önüne geçilmelidir. İş yapılış esnasında yapılan hataların, ileride düzeltilmeye çalışılması çok daha büyük maliyetlere neden olabilir. Bu sebepten dolayı, iş yapılış esnasında büyük bir titizlik ile çalışılmalı ve iş teslim edilmelidir.